top of page

RSI 30 civarı gelmediģi zamanlarda ne yapalım?

Güncelleme tarihi: 26 Şub 2022


Üstad merhaba, ben udey eğitiminizi bitirdim, ara ara da tekrar izliyorum, canlı dersiniz için biraz daha deneyimim olsun istiyorum. 3 şubattan beri yukarı ivmeli kripto paralarda, rsi 30 civarına geldiğini pek görmedim, bu durumda ne yapalım bekleyelim mi, yoksa düzeltme mi kovalayalım. Sizin de dediğiniz gibi fırsatlar bitmez fakat insan trade etmek istiyor.


Cevap;

Merhaba İbrahim, canlı ders için biraz soru biriktirmeniz sizin faydanıza olacaktır.

Hemen trade yapma isteğin çok doğal. Bizim ilk amacımız sermayemizi korumak olduğunu unutmaman gerekiyor. İkinci olarak ise sabır'a ihtiyacımız var. İnternetten kıyafet siparişi verirken bile hepimiz çok araştırıyoruz. Kaldı ki şu an coin ticareti yapıyoruz. En güvenli yöntem ile coin ticareti kursu aldığından emin olabilirsin.

Kursu çok yeni bitirdiğini görüyorum. Hemen önümde rastgele açık FTM/USDT coin üzerinden 3 Şubat itibariyle şöyle bir bakalım;

3 Şubat 23:00 - 5 Şubat 15:00 arasında %12 kazanç verdi.

Devamında; düzeltmede (mavilim üzerinde) ise

%14 kazanç verdi... (Acemilik döneminde düzeltme kovalamayı tavsiye etmiyorum.) Yine de sermaye senin, karar senin... Bu mesleği tam öğrenmeniz için elimden geleni yapmaya çalışacağım.

Peki FTM için şimdi ne yapılabilir?

Alım yerimize doğru geliyor yine... 2,068 destek çalışıp yukarı gidebilir. 1,85 destek çalışıp yukarı yönlü gidebilir. Sizi temin ederim, 2,068 mi? 1,85 mi? daha da aşağı mı??? Bunu kimse bilemez.

E, o halde bizim stratejimiz tek yol olarak görünüyor... Yani sermayeyi yöneterek, Mavilim altında desteklere emir vererek örümcek gibi ağ kurmalıyız. (Eğitimlerde var)

Kursumuzu çok yeni bitirdiniz, Tahmin, Tecrübe ve Takip (3T) gerektiren yeni meslek öğrendiğinizi unutmadan, sisteme uymaya çalışınız. Yanlış yerden alıp vah, tüh demektense doğru yeri beklemek en sağlıklı yol olacaktır.


Sevgilerimle...1 GÜN SONRA....

Tekrar merhaba, 2,068 e dün alım emri vermiştim. %4 kazanç verdi. İşler ters gitseydi maliyet düşürme yöntemine giderdik...

Dikkatli şekilde eğitimi tekrar izlemeniz faydalı olacaktır.

Sonuç olarak sisteme güvenebilirsiniz...


2 GÜN SONRA...

İşin devamında; dynamic 1,85 gösterirken, alım emri verildiğinde, %6,64 kazanç verdiğini görüyoruz. Aynı borsada aynı indikatörler ile işlem yapıyoruz. Bir süre sonra sizlerde de bu bakış açısı gelişecektir.

Fırsatlar hiçbir zaman bitmeyecektir. Sabırla eğitimde anlatılanları uygulamaya çalışmalısınız....

219 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page