top of page

Lübnan, Slovenya ve BAE AI Crypto'ya ilgi gösteriyor

CoinGecko'nun yakın tarihli raporuna göre, ekonomik sorunları olan ülkeler listelerde daha üst sıralarda yer alırken, ABD 33. sırada yer aldı.


CoinGecko'nun yakın tarihli raporuna göre Lübnan, Slovenya ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Yapay Zeka (AI) kripto parasıyla en çok ilgilenen ilk üç ülke.

CoinGecko raporuna göre , Nijerya, Sri Lanka ve Pakistan gibi büyük ekonomik sorunları olan ülkeler de listelerde daha üst sıralarda yer alırken, ABD 33. sırada yer aldı .

Rapor, 30 Kasım 2022 ile 16 Şubat arasında yapay zeka kripto ile ilgili 14 İngilizce arama teriminin arama popülerliğini ölçtü. 100, maksimum popülerliği, 50 ise yarı yarıya, sıfır ise incelenecek yeterli veri olmadığı anlamına gelir.

AI kripto ile ilgilenen ilk 20 ülke (Kaynak: CoinGecko)


Lübnan, 14 arama teriminin neredeyse tamamında 100 puan alarak 1.200 puan topladı ve listede ilk sırada yer aldı. Rapor, Lübnan'ın devam eden ekonomik krizini kabul etti ve durumun AI kriptosuna olan ilginin arkasındaki itici güç olabileceğini ima etti.

Slovenya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Avustralya sırasıyla 835, 566 ve 486 puan alarak ikinci, üçüncü ve dördüncü oldular.

Nijerya, Sri Lanka, Pakistan, İsrail ve Bangladeş de sırasıyla beşinci, sekizinci, 17., 31. ve 32. sıralarda yer alarak ABD'nin üzerinde yer aldı. Brezilya ise sadece bir puanla listenin son sırasında yer aldı.

30 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page