top of page

İlk işlemimi başarıyla gerçekleştirdim, şimdi ne yapmalı?

Güncelleme tarihi: 26 Şub 2022

Kursu bitirdim ve birkaç gün önce ilk işlemimi gerçekleştirdim. Kursta anlatılan şekilde indikatörlere dikkat ederek doğru alım pozisyonunu LUNA'da buldum. RSI hem günlükte hem 4 saatte düşüktü, Bollinger bantlarının altına yaklaşmıştı, StochRSI da yüksek değildi, tüm bu şartların sağlandığını ve LUNA'nın ilk 10'da olan büyük bir coin olduğunu görünce alım yaptım ve bir gün bile olmadan indikatörlerin çık işareti verdiği yerden satış yaparak yüzde 10 küsür kar ile ilk işlemimi gerçekleştirmiş oldum. Kursta anlatılan sistemde temkinli şekilde ilerlenildiğinde güzel kazançlar elde edilebileceğini düşünüyorum. Kurs için teşekkürler, emeğinize sağlık.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Şu anda belirtilen kriterlerde olup güven niteliği taşıyan coin pek yok, şimdiki gibi zamanlarda ne yapmalıyız hocam? RSI 35lerdeyken de alım yapılabilir mi, temkinli ilerleyip 30 ve altı mı beklenmeli?
Cevap;

Sevgili Samet, canı gönülden tebrik ederim. Konu gerçekten çok basit. Sermayeni iyi böl. Alttan al, üstten sat ve aç gözlü olma. Özellikle mavilim üstündeki coinlerden ciddi tecrübeler edinene kadar uzak durmalıyız. RSI 35 lerdeyken de işleme girilebilir. İlk bakmamız gereken gösterge Stokastik RSI'dır. Her hangi bir coin için back test yapıldığında, RSI 35'lerden yükselirken, Stokastik RSI'ın nasıl tepki verdiğene bakmalısınız.

Alınacak coin bulunmadığında o gün alım yapmamalıyız. Biz; hergün yatırım yapacağız diye bir kural yoktur.

Destek noktalarına örümcek gibi ağ kurarak, avın bize gelmesini beklemeliyiz... Sabırla beklemeliyiz....

Başarılarını devamını dilerim.

68 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page